Marmaris Araç Kiralama ve Filo Hizmetleri

Ekmar Tourism Live Help

Kiralık Aracınız ile Özel Efes Turu Gerçekleştirin

KUR HESAPLA

loading
10.12.2014
Kiralık Aracınız ile Özel Efes Turu Gerçekleştirin

Efes Antik Kenti


Efes ve çevresindeki yerleşik yaşamın izleri M.Ö 6000 yılına kadar uzanmaktadır. Efes Harabeleri’nin yanısıra dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı da bölgede yer almaktadır. Efes Antik Kenti’nde ortaya çıkarılan yapıtlar bize dönemin hayatı açısından keyifli bir hikaye sunuyor.Türkiye’nin en çok ziyaret edilen turistik merkezlerinden biri olan Efes Antik Kenti’nin tarihi M.Ö 2000 yılına dayanmaktadır. Efes’te bir çok farklı şehir kurulduğundan ve yer değiştirmelerden dolayı, kalıntılar 8 kilometrelik  bir alana yayılmıştır. Efes Antik Kenti olarak gezilen bölge ise o dönemin gelişmiş şehir yapısını, yaşantıyı ve mimariyi gözlemlemek için en iyi bölgedir. Antik Bölge’de ve Efes-Selçuk civarlarında arkeolojik kazı çalışmaları devam etmektedir.


Efes Antik Kenti’ndeki Tarihi Yapılar

 Efes Antik Kenti’ne girdiğiniz andan itibaren sokaklarıyla, yapılarıyla gelişmiş bir antik şehir yaşantısı olduğunu gözlemleyebiliyorsunuz. İyi bir araştırmayla da ya da rehberle gitmek alacağınız keyfi daha da arttıracaktır.Yapıların önemli kısmı bütünüyle günümüze ulaşamamış ama yine de çok etkileyici.


Efes Antik Kenti’ne üst kapıdan girdikten sonra hemen karşımıza Büyük Tiyatro çıkıyor. 24.000 kişilik bu dev tiyatronun antik dünyanın en büyük tiyatrosu olduğu düşünülüyor. Oturaklar tüm ihtişamıyla ayakta olsa da, üç katlı sahnesi yıkılmıştır. Sportif yarışlar, gladyatör gösterileri ve sanat gösterileri yapılırmış.

Efes Antik Kenti Çevresinde Görülecek Yerler

Artemis Tapınağı: Dünyanın 7 harikasından biri kabul edilen tapınakta arkeolojik çalışmalar 1870’li yıllarda başlamıştır, maalesef günümüze birkaç mermer parçası kalmıştır. Bunların bir kısmı Londra‘da, bir kısmı da İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.


Meryem Ana Evi: Selçuk’a 7 km uzaklıktaki ev, Hristiyanlar için önemli dini merkezlerden biri kabul edilmektedir. Kimilerince Hz Meryem’in yaşadığı son ev olarak kabul görmektedir. Selçuk Otogarı’ndan bölgeye taksiyle ulaşılabilir.


St. Jean Bazilikası: Selçuk’ta bulunan bazilika İsa’nın en sevdiği havarisi Yuhanna adına yapılmış ve mezarının burada bulunduğu iddia edilmektedir. Fakat yapılan çalışmalarda mezarına ulaşılamamıştır.
 
www.marmarisrentacar.com.tr üzerinden kiralamış olduğunuz aracınızı Marmaris Şehir Ofisimizden, Bodrum Milas Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ofislerimizden veya Adres Teslim seçeneklerimiz ile teslim alabilir ve yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Sizde Firmamıza ait web sayfamız aracılığı ile fiyatlarımızı görebilir, online rezervasyon yapabilirsiniz. Marmaris Rent a Car'ı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

 
Bodrum Oto Kiralama için

İzmir Havalimanı Araç Kiralama için 

 • Gökova-Akyaka'da Neler yapılır? %>
  Gökova-Akyaka'da Neler yapılır?

  Gökova Akyaka' nın konumu ve coğrafik özellikleri sayesinde yılın her mevsimi çeşitli aktivitelerde bulunmak mümkün.....

  6.9.2014
 • Kiralık Aracınız ile Özel Dalyan-Kaunos Turu Gerçekleştirin %>
  Kiralık Aracınız ile Özel Dalyan-Kaunos Turu Gerçekleştirin

  Kaunos, Köyceğiz Gölü'nü Akdeniz'e bağlayan Dalyan Çayı'nın (Calbis) sağ kıyısında, Dalyan Kasabası'nın hemen karşısı...

  10.12.2014
 • İztuzu Plajı ve Caretta Carettalar %>
  İztuzu Plajı ve Caretta Carettalar

  Caretta Carettaların Evi ve Avrupa’nın En İyi Açık Alanı İztuzu Plajı

  10.12.2014
 • Kiralık Aracınız ile Özel Pamukkale ve Hierapolis Turu Gerçekleştirin %>
  Kiralık Aracınız ile Özel Pamukkale ve Hierapolis Turu Gerçe...

  Dünyada Bir Eşi Benzeri Olmayan Doğa Harikası Pamukkale ve Tarihi Hierapolis

  10.12.2014
 • Kiralık Aracınız ile Özel Fethiye Ölüdeniz Turu Gerçekleştirin %>
  Kiralık Aracınız ile Özel Fethiye Ölüdeniz Turu Gerçekleştir...

  Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir beldedir. Ölüdeniz kumsalı yüzde seksen iki oyla 2006 yılında dünya...

  10.12.2014
 • Sedir Adası - Kedrai Hakkında %>
  Sedir Adası - Kedrai Hakkında

  Sedir Adası, antik Kedrai kenti ve ünlü Kleopatra Plajı ile tanınıyor.

  28.9.2015
 • Orhaniye, Kızkumu hakkında %>
  Orhaniye, Kızkumu hakkında

  Çevresindeki çam ormanının rengi suya vurmuş, deniz sadece buraya özgü bir renge sahip olmuştur.

  28.9.2015
© 2020 marmarisrentacar.com.tr